..::FaCia FoRuMLaRı::..
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FaCia Forumlarına Hoşgeldiniz..

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
Son Eklenen Konular
Konu Yazan GöndermeTarihi
Salı Ocak 20, 2009 7:15 pm
Paz Ocak 18, 2009 8:19 pm
Paz Ocak 18, 2009 6:47 pm
Paz Ocak 18, 2009 4:06 pm
Paz Ocak 18, 2009 2:12 pm
Paz Ocak 18, 2009 2:03 pm
Paz Ocak 18, 2009 2:02 pm
Paz Ocak 18, 2009 1:53 pm
Perş. Ocak 15, 2009 10:44 pm

Engelli Olmak

2 posters
YazarMesaj
MiKoCaN
Admin
MiKoCaN

Engelli Olmak Empty
MesajKonu: Engelli Olmak   Engelli Olmak Icon_minitimePaz Ocak 04, 2009 9:56 pm

ENGELLİ OLMAK
[/b]Engelli Olmak Yazar-can-koruroglu-engelli-olmak.thumbnail
[b][b]UNUTMAYALIM : HER İNSAN BİR ENGELLİ ADAYIDIR

Ülkemizde milyonlarca engelli insanımız var engelli olmak zorluklarada daha yakın olmaktır ve zorlukların’da engelli olmakla beraber geldigini unutmamak önemlidir.kim bile bilir yarın o engelliler arasında olmayacagını eminim hiç birimiz.
Ve burdan sesleniyorum ülkemiz için önemli insanlarımıza:[/b][/b]
ÜNLÜ,SİYASETÇİ,GAZETECİ,MİLLETVEKİLİ,BAKAN,BAŞBAKAN hatda ve hatda SAYIN CUMHURBAŞKANINA LÜTFEN engelilere daha fazla haklar tanıyalım demiyorum ki sizler yardımcı olmuyorsunuz ama eminim haklar daha geniş tutulmalıdır ve daha geniş haklar tanınmalıdır engelli vatandaşlarımıza.

GÖRÜPTE DUYAMAMAK

Bir akşam tv’de sinema flimi izlerken görüpde duyamamanın ne demek oldugu farkına birkez daha vardım. Tv’de flim arasında reklamlar oynarken günün yorgunluguyla alakalı olsa gerek reklamlar bitene kadar tv’nin sesini tam kapalı konuma getirmek istedim ve bir an aklımdan geçti görüpde duyamamak ne zormus ve sadece tv ile alakalı degil bir an düşünün sevdiginiz insanların sesini duyamamak ne demektir. Hiç müzik dinleyememek izledigin flimi duyamadan izlemek yada sevdiginin sana seni seviyorum dedigini hiç duyamamak eminim anlatılmaz bir zorluktur.Umarım şimdi anlamıssınızdır neden engelli olmak zorluklarınıda beraberinde getirmek demekdir cümlesini neden kurdugumu.ne acı şey degilmidir telefonda konuşamamak yada çagırıldıgında duyamamak anlatılmaz bir duygudur.

BAKIPDA GÖREMEMEK
Ne acı degilmidir.Bakıpta görememek sevdigini,sizi sevenleri,dogayı,hayvanı,denizi ve yedigin yemegi görememek ne acı degilmidir. Bir düşünün ben düşündüm birde siz düşünün bir an gözlerinizi kapatıp O ürkütücü karanlıgın kapısını bir aralayın ne kadar çıkmazsız bir dünya oldugunu ve o çıkmaz dünyanın ne kadar zorlu bir giriş oldugunu bir düşünün şuan bilgisayar karşısında olmanızın en büyük sebebi ve yardımcısı olan gözlerinizin kıymetinin eşsiz oldugunu bilin ve dünyayı sizi sevenleri görmenin ne eşsiz bir yücelik oldugunu bilin.
KONUŞMAK İSTEYİPDE KONUŞAMAMAKEngelli olmak çaba sarfetmektir.Konuşamamanın nekadar acı oldugu farkında olun ve söyleyemenin kendini sözlerinle anlatamamanın ne demek oldugunu ve ne büyük bir zorluk oldugunu unutmayın ve bu yolda zorluk çekenlere yardımcı olmayı hiç aklınızdan silmeyin LÜTFEN engelli ınsanlarımıza yardımcı olmanın nedemek oldugunuzu hiç ve hiç unutmayalım ve bu yolda sadece birilerinden bir şeyler beklemeyelim her ne olursa olsun sizde birşeler yapın maddi manevi her ne olursa olsun elinizden ne geliyorsa gelsin lütfen engelli vatandaşlarımıza yanlarında oldugumuzu unutturmayalım.Umarım hayatda herşey gönlünüzce olur…
YÜRÜYEMEMEK YADA HİÇ KOŞAMAMAK
Eminim anlatılmaz bir duygudur hiç kosamamak yada hiç yürüyememek bir yerden biryere birilerinin yardımı olmadan yada koltuk deyneksiz yürüyememenin nedemek oldugu yada ne büyük zorluk oldugu bir insanın yürüyememesi yada hiç yürüyemeyecek olması eşsiz bir zorluktur…

EVET dünyada milyonlarca engelli insan vardır kimileri duyamıyor,kimileri göremiyor,kimileri konuşamıyor,kimileri ise yürüyemiyor ve bu milyonlar içerisine her geçen günTrafik kazasıymış,iş kazasıymış gibi çeşitli nedenlerle bir çok insanımız engelliler arasına giriyor ve unutmayalımki ”HER İNSAN BİR ENGELLİ ADAYIDIR”……..
BU RESİMLE ANLATMAK İSTEDİGİM HAYAT’ SONU BURASI TOPRAK ALTI
Engelli Olmak 1984
VE DİYORUM Kİ: HAYATTA HERSEYDEN ÖNCESİ SAGLIKTIR LÜTFEN YAŞAMAYI SEVİN VE HERZAMAN OLUMLU DÜŞÜNCELER İÇERİSİNDE OLMAK DİLEGİYLE
[
https://facia.yetkin-forum.com
Şimal
Admin
Şimal

Engelli Olmak Empty
MesajKonu: Geri: Engelli Olmak   Engelli Olmak Icon_minitimePaz Ocak 04, 2009 10:07 pm

eline sağlık Miko

HER İNSAN ENGELLİ ADAYIDIR!....

Engelli Olmak
1 sayfadaki 1 sayfası