..::FaCia FoRuMLaRı::..
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FaCia Forumlarına Hoşgeldiniz..

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
Son Eklenen Konular
Konu Yazan GöndermeTarihi
Salı Ocak 20, 2009 7:15 pm
Paz Ocak 18, 2009 8:19 pm
Paz Ocak 18, 2009 6:47 pm
Paz Ocak 18, 2009 4:06 pm
Paz Ocak 18, 2009 2:12 pm
Paz Ocak 18, 2009 2:03 pm
Paz Ocak 18, 2009 2:02 pm
Paz Ocak 18, 2009 1:53 pm
Perş. Ocak 15, 2009 10:44 pm

TAHTA TAS...(Bizde Yaşlanacağız Unutmayın)

2 posters
YazarMesaj
*MELEK*

*MELEK*

TAHTA TAS...(Bizde Yaşlanacağız Unutmayın) Empty
MesajKonu: TAHTA TAS...(Bizde Yaşlanacağız Unutmayın)   TAHTA TAS...(Bizde Yaşlanacağız Unutmayın) Icon_minitimePtsi Ocak 12, 2009 8:47 pm

Tahta çorba tası

Hepiniz biliyorsunuz belki bu hikayeyi ama unutanlar ve unutmaya çalışanlar için hatırlatıyorum.

Yaşlı adam oğlunun evinde yaşamak zorunda kalmıştır eşini kaybedince. 80’li yaşları nedeniyle elleri titremekte, dizleri tutmamaktadır. Nitekim yine bir akşam yemeğinde eli titreyip çorba yere dökülünce gelin dayanamaz avaz avaz bağırır ve kırılan tabağı kaldırıp içeriden bir plastik tabak getirir. “Yaşlı adam hiç olmazsa bunu kıramazsın” der. Porselen tabak yerine plastik tabağın layık görülmesi yaşlı adamdan çok torununa zor gelir. Sofradan ok gibi fırlar ve dışarı çıkar. Anne ve babası çocuğun yanına bahçeye geldiğinde çocuk elinde bıçak diğer elinde tahta parçası birşeyler oymaktadır. Ailesi merak eder biraz da gönül almak maksadıyla sorara;”Oğlum hayırdır ne yapıyorsun?” Çocuk işine devam ederken istifini bozmadan büyük bir kararlılıkla cevap verir. “Size tahta tas yapıyorum. Yaşlanınca bende size bununla çorba vereceğim.” Ailesi utanç içinde hatasını anlar, dededen özür diler.

Aman sakın siz yemiyorsanız, plastik veya tahta tabakla kimseye yemek vermeyin.
Şimal
Admin
Şimal

MesajKonu: Geri: TAHTA TAS...(Bizde Yaşlanacağız Unutmayın)   TAHTA TAS...(Bizde Yaşlanacağız Unutmayın) Icon_minitimePtsi Ocak 12, 2009 9:27 pm

hep duygulandırır beni bu hikaye saol Melekim
*MELEK*

*MELEK*

MesajKonu: Geri: TAHTA TAS...(Bizde Yaşlanacağız Unutmayın)   TAHTA TAS...(Bizde Yaşlanacağız Unutmayın) Icon_minitimePtsi Ocak 12, 2009 9:29 pm

Ben İlk defa okudum çok etkilendim Sad

TAHTA TAS...(Bizde Yaşlanacağız Unutmayın)
1 sayfadaki 1 sayfası